Първите думи на Атанас Караиванов след избора му за председател на ПФЛ

Бадщубер донесе първата победа на Щутгарт за сезона

Отборът на Щутгарт се поздрави с първа победа от началото на сезона в Първа Бундеслига. В мач от втория кръг Щутгарт се наложи като домакин с 1:0 над Майнц 05.

Героят за Щутгарт днес бе бившият защитник на Байерн (Мюнхен) Холгер Бадщубер. Преследваният от контузии в кариерата си бранител донесе победата на тима си с гол в 53-ата минута, забивайки топката с глава в противниковата врата.

Симон Тероде пропусна златен шанс да вкара още един гол за Щутгарт в 81-ата минута, когато сгреши от бялата точка (удар в гредата), но това в крайна сметка не попречи на Щутгарт да вземе първите си точки този сезон. Майнц пък записа второ поредно поражение с 0:1 и все още чака първата си точка през настоящия шампионат на Германия.