Огромен късмет и гол в 97-ата минута спаси Манчестър Сити (видео)

Манчестър Сити записа изключително късметлийска втора победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Борнемут на "Виталити Стейдиъм". Домакините поведоха в резултата след страхотен гол на Чарли Даниълс (13'). Габриел Жезус изравни в 21-вата, а Рахим Стърлинг отново бе герой за "гражданите", след като донесе победата на гостите в 97-ата, две минути след края на първоначално обявеното добавено време. След попадението си английският национал, който се разписа и срещу Евертън, бе изгонен заради радостта си.

Джърмейн Дефоу започна за първи като титуляр за домакините, след като се завърна в клуба през лятото. Тайрън Мингс и Дан Гослинг също бяха титуляри, докато Райън Фрейзър, Джордън Айб и Беник Афобе останаха резерви.

Голямата новина в състава на "гражданите" бе отсъствието на Серхио Агуеро, който беше оставен на скамейката за началото. Новите попълнения Бенжамен Менди, Бернардо Силва и Данило започнаха като титуляри.

Домакините стартираха доста вдъхновено, пресираха дълбоко и атакуваха активно. Това закономерно доведе до изключителния гол на Чарли Даниълс в 13-ата минута. Компани изчисти една топка, която стигна до бранителя, който бе на границата на лявата странична линия на наказателното поле. Даниълс нанесе страхотен изстрел, топката рикошира в горната греда и влезе във вратата - 1:0. "Гражданите" обаче реагираха много бързо и в 21-вата минута Габриел Жезус изравни. Бразилецът изпълни бързо един фаул в половината на домакините, подаде към Силва и тръгна бързо напред. Испанецът му върна с дълъг пас по земя, извеждайки го зад отбраната на Борнемут. Жезус пусна топката покрай Бегович за 1:1.

Няколко минути след това централният бранител на домакините Нейтън Аке, който бе последен в отбраната, събори Жезус, за което получи жълт картон, но спокойно можеше да бъде изгонен. Главният рефер Майк Дийн обаче го пожали.

Борнемут започна добре и втората част. В 61-вата минута удар на Джошуа Кинг срещна гредата. Четири минути след това в игра се появи Серхио Агуеро, който замени Бернардо Силва. "Гражданите" върнаха жеста и в 73-ата минута Отаменди засече с глава центриране на Де Бройне, но топката срещна гредата, след което Бегович улови.

В добавеното време домакините имаха шанс да стигнат до втори гол, но Едерсон спаси опасен изстрел по земя на Кинг. В ответната атака Манчестър Сити постигна победата с огромна доза късмет. Стърлинг бе изпуснат в наказателното поле на гостите, след което стреля, получи се рикошет в Сърман и това не остави шанс на Бегович - 1:2. Крилото на "гражданите" изрази бурно радостта си и се вряза в гостуващата агитка, заради което получи втори жълт картон и бе изгонен.

В крайна сметка този двубой продължи 100 минути, въпреки че добавеното време беше 5 минути. Манчестър Сити записа щастлива втора победа от началото на сезона, докато "черешките" допуснаха трета поредна загуба.