Хамбургер не е за подценяване (видео)

В първи мач от втория кръг в Бундслигата Хамбургер ШФ надви с 3:1 като гост Кьолн и събра пълен актив от 6 точки. Въпреки че на старта преди седмица звездата на тима Николай Мюлер получи тежка контузия, неговите съотборници показаха, че през този сезон едва ли ще треперят до последно за мястото си сред най-добрите. След 60-ата минута Хамбургер игра с човек по-малко заради червен картон на Мергим Маврай, но не изпусна победата.

Гостите поведоха в 28-ата минута, когато защитата на Кьолн не се справи с едно центриране от корнер и топката стигна до Андре Хаан, а неговият плътен удар изненада Тимо Хорн. Само шест минути по-късно "козлите" отново се провалиха в дефанзивен план и позволиха на Боби Ууд да получи топката в чиста позиция. Американският национал веднага стреля по диагонала и вкара втори гол за гостите.
След час игра реферът Феликс Брих изгони Маврай и Кьолн получи числено предимство, но успя да намали изоставането си дълбоко в добавеното време, което беше цели 13 минути. Новото попълнение Джон Кордоба свали с глава към Фредерик Сьоренсен и той от малък ъгъл преодоля Кристиан Матениа.

Домакините имаха надежди да се доберат поне до равенство, но вместо това великолепна контра на Хамбургер, организирана от Албин Екдал, завърши с точен изстрел на Люис Холтби за крайното 1:3.