Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Победен гол в Хамбург и контузия при радостта

Отборът на Хамбургер ШФ започна новото първенство с минимална домакинска победа с 1:0 над Аугсбург. Николай Мюлер се разписа в осмата минута, но секунди по-късно напусна след безумна контузия при празнуването на своето попадение.

В осмата минута Уолъс центрира отдясно към далечната греда, където Николай Мюлер стреля ниско към близкия ъгъл, а вратарят игра с топката, но не успя да й попречи да премине голлинията. Секунди по-късно малшанс застигна Мюлер, след като офанзивният футболист се контузи, празнувайки своя гол. Той скочи от радост, приземи се лошо, след което се спъна от ъгловото флагче и се хвана за коляното. Така веднага след гола беше заменен. Любопитното е, че статистиката за първото полувреме говореше за превъзходство на гостите в почти всички показатели освен головия - 58 процента владение на топката, 61% спечелени борби и 8:3 удари към вратите.

След почивката домакините заиграха по-конструктивно и не изпитваха особени трудности да задържат преднината си. В 65-ата минута резервата Аарън Хънт беше много близо до удвояване на резултата след пряк свободен удар. До края на срещата Шпорт Ферайн пропусна да реализира още един гол. В 94-ата вратарят на баварците получи шанс да изравни резултата, но ударът му с крак беше блокиран.