Борусия (Д) нямаше нужда от Дембеле в първия мач (видео)

Докато Усман Дембеле е главен герой за Борусия (Дортмунд) извън терена, на игрището неговите съотборници показаха, че могат да се спраявят отлично и без него. На старта на сезона в Бундеслигата “жълто-черните” разгромиха Волфсбург с 3:0 като гости и демонстрираха, че се намират в добра форма. Кристиан Пулишич и Марк Бартра вкараха два бързи гола в рамките на пет минути през първото полувреме, а след час игра Пиер-Емерик Обамеянг сложи преждевременна точка на битката с трето попадение.

Новият треньор на Борусия Петер Бос заложи на закупения от Максимилиан Филип да замести Дембеле по крилото. Марио Гьотце пък започна като титуляр за първи път от седем месеца насам, през които се бореше с метаболитно заболяване. Германският национал получи роля в средата на терена в постройка 4-3-3.

За Волфсбург видяхме няколко нови имена, но играта беше същата като от миналия сезон - слаба и без никакви идеи, като играчите в бели екипи не съумяха да отправят нито един удар в очертанията на вратата на Роман Бюрки.

Отборът от Дортмунд се възползва от пасивните си домакини и в 22-ата минута Пулишич вкара първия гол с удар по диагонала. След още пет Барта удвои с прекрасно изпълнение, нетипично за защитник като него. Останаха съмнения за засада на испанския защитник при паса към него и се наложи ситуацията да бъде разглеждана чрез новата видеотехнология. Проблем с камерата на линията на засадата обаче не позволи на съдиите в специалния офис в Кьолн да се произнесат, но в крайна сметка попадението беше зачетено по решение на главния рефер. Иначе Бартра посвети гола на жертвите от атентата в родната му Барселона.

Солидният аванс не провокира ответен отговор у играчите на Волфсбург и те останаха само свидетели на случващото се на терена. Така те изгледаха как в 60-ата минута Обамеянг прави 3:0 след прострелно центриране на Пулишич.

До края на мача Марио Гомес пропусна две възможности за “вълците”, а веднъж и негов изстрел в мрежата правилно не беше признат като гол заради засада.

След седмица в следващия кръг Борусия приема Херта (Берлин), а Волфсбург ще гостува на Айнтрахт (Франкфурт).