Локомотив за малко да дерайлира в Казан (видео)

Отборът на Рубин спря победната серия на Локомотив (Москва) в Премиер лигата на Русия. Тази вечер в мач от междинния 5-ти кръг двата тима не излъчиха победител, а срещата завърши 1:1. Домакините от Казан обаче могат повече да съжаляват, тъй като първи поведоха в двубоя, макар и с 10 човека на терена, но в добавеното време изпуснаха победата, като позволиха на съперника да изравни.

В 52-ата минута на двубоя нападателят Джонатас си изкара втори жълт и съответно червен картон, след като с ръце повали противников играч на земята. Така бразилецът остави отбора си в намален състав.
В 62-ата минута обаче Руслан Камболов бе съборен в наказателното поле от Дмитрий Баринов, а Рифат Жемалетдинов се нае да изпълни отсъдената дузпа и отбеляза за 1:0.

Така изглеждаше, че Рубин ще стигне до победата, но в добавеното време на мача Соломон Кверквелия порази вратата на Сергей Рижиков и донесе поне точка на своя тим. Той получи извеждащ пас в наказателното поле и отблизо не сгреши за крайното 1:1.
Така Рубин събра актив от 7 точки се изкачи на 10-ата позиция в таблицата. Локомотив продължава да дели първото място със Зенит, като и двата тима имат по 13 точки до момента.