Едиз Батран и Стефка Бончева са шампионите в РИУ Правец Оупън 2017

Едиз Батран и Стефка Бончева спечелиха титлите на сингъл в РИУ Правец Оупън 2017, който се проведе на кортовете на „РИУ Правец голф и СПА ризорт“. При смесените двойки победители станаха Стефка Бончева и Милен Балтов, а звездата на турнира беше шоуменът Ненчо Балабанов. Той записа три победи при мъжете и една победа и една загуба при смесените двойки с Мариана Грозданова от Благоевград. След края на надпреварата актьорът сподели, че е доволен от играта си и се надява да продължава да става все по-добър на корта.

Приятната изненада на РИУ Правец Оупън 2017 беше Стилиан Югов, който не само излезе от групите, но и стигна до полуфинал след победи над Иван Златанов от Ботевград и Александър Аспарухов от София. На полуфинала жребият го изпрати срещу Едиз Батран и въпреки че се опита да даде всичко от себе си, не успя да победи представящия се отлично в този турнир Едиз. Така след победа с 6:2 Батран се класира за поредния си финал в сериите на Weekend Tour, където се изправи срещу добре познатия си опонент – Красимир Минтов от Казанлък. За разлика от Едиз Красимир стигна до последния си мач след трудни победи. В групите беше максимално затруднен от Станислав Югов, а на елиминациите срещна сериозен отпор в лицето на Стилиян Петров и Милен Балтов, които победи с по 6:3.

Финалът започна без никакво разузнаване, а двамата съперници се захапаха още от първата точка. Резултатът се движеше гейм за гейм, като Краси пръв успя да запише пробив в мача. Той обаче беше върнат веднага. Двамата си размениха по още два пробива, а при 5:3 казанлъчанинът сервираше за мача. Последва пълна мобилизация на Едиз, който върна пробива, изравни резултата и вкара срещата в тайбрек. В края на последния гейм Краси получи схващане на мускул, което повлия на играта му и Едиз спечели тайбрека със 7:3 и мача със 7:6.

При жените Стефка Бончева за пореден път показа, че няма кой да я победи на домашните кортове в Правец, където няма загуба от 2013 година. Тя затвърди стабилната си игра като спечели всичките си срещи, а на финала се наложи над сестра си Петя с 6:2 гейма. При смесените двойки Стефка участва в тандем с Милен Балтов и двамата не срещнаха сериозна съпротива от съперниците. На финала те победиха Христо Янков и Искра Бочева с 6:2.

Следващият турнир от семейната СПА тенис верига Weekend Tour е в Созопол, от 15 до 17 септември, във ваканционно селище Санта Марина. Продължава записването и за тенис ваканцията в Анталия от 4 до 11 октомври, участие в която са резервирали десет души и чакат с нетърпение осемдневното тенис приключение. До дни ще бъде пуснат за записване и последният турнир от Weekend Tour за 2017 година - Сандански Оупън. Повече информация за предстоящите състезания и за записването за тях може да получите на сайта на Weekend Tour.