Девойките на България с исторически бронз на Европейското! (снимки)

Националният отбор на България за девойки до 17 години спечели исторически бронзов медал на Европейското първенство в Македония. Момичетата на селекционера Николай Начев надиграха без особени проблеми домакините от Македония с 30:25 (13:8) в спора за 3-о място на шампионата на Стария континент, игран тази вечер пред над 1000 зрители в зала "Кале" в Скопие.

Това е историческо отличие за българския хандбал в тази възраст при девойките. По-късно тази вечер е големия финал на първенството между Полша и Словения.

Срещата започна равностойно, като България водеше само с гол преднина при 8:7. До края на първото полувреме младите български "лъвици" успяха да увеличат предимството си до 13:8. Македония, обаче, не се предаде и съумя да стопи пасива си само до две попадения разлика при 21:19 до средата на втората част. Българските състезателки съумя да излязат от временната криза и си върнаха преднината си от 4-5 гола, която запазиха до крайното 30:25.

Най-резултатна за българския тим стана Мари Томова със 7 гола и напълно заслужено бе определена за най-полезна състезателка на мача. Емилия Самуилова добави 5 попадения за успеха. За Македония Мария Тасевска също реализира 7 гола.