Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

България на победа от финал на Европейското за девойки (снимки)

Националнит отбор на България за девойки до 17 години е само на победа от класиране за финала на Европейското първенство в Македония. Момичетата на селекционера Николай Начев биха без особени проблеми Косово с 41:30 (20:15) в третия си мач от Група В на шампионата на Стария континент, игран тази вечер в зала "Кале" в македонската столица Скопие.

По този начин младите български "лъвици" имат 3 победи от 3 мача и 6 точки, с колкото е и тимът на Словения начело във временното класиране, но с по-добра голова разлика. Утре (5 август) двата отбора излиза един срещу друг в директен сблъсък за първото място в групата и съответно финал на първенството срещу победителя от другата Група А, който ще стане ясен също утре след края на двубоя между домакините от Македония и Полша. Срещата между България и Словения е от 16,00 часа българско време и ще бъде давана пряко онлайн по EHF TV.

България започна отлично и бързо поведе с 7:1 до 10-а минута на първото полувреме. Въпреки усилията на косоварките, българските момичета запазиха преднината си до почивката, която дойде при 20:15 в тяхна полза. В началото на втората част състезателките на Косово се опитаха да стопят изоставането си, но след това допуснаха твърде много грешки, което позволи на българките да увеличат разликата и да спечелят с комфортното 41:30.

Най-резултатна за българския тим отново стана Мадлен Тодорова с 10 гола за победата и напълно закономерно бе обявена за най-полезна състезателка на мача. Кристияна Караманлиева пък добави 7 попадения за успеха. За косоварките Сара Реджепи също реализира 10 гола.