Маркес отвя конкуренцията в Чехия, неприятна развръзка за Роси

Световният шампион за 2016-а в MotoGP Марк Маркес отвя конкуренцията на чешката писта "Бърно" и записа победа с преднина от над 12 секунди спрямо съотборника си в Honda Дани Педроса, финиширал втори, и над 18 от младия талант на Yamaha Маверик Винялес, който зае последното стъпало на подиума.

Началото на състезанието протече възможно най-хаотично, като заради изсъхващата писта пилотите трябваше да сменят машините си малко след старта. Маркес направи най-стратегическия ход и влезе в бокса първи още в третата обиколка, което се оказа най-правилното решение. С победата си той затвърди и лидерството си в генералното класиране, следван там от Винялес, Довициозо и Роси.

Доктора завърши Гран При на Чехия на четвъртата позиция, като даде всичко от себе си, за да изпревари Кал Кръчлоу в последната обиколка.

Маркес стартира от полпозишън чудесно, както направиха и двамата пилоти на Ducati Андреа Довициозо и Хорхе Лоренсо, които успяха след първите няколко завоя да изпреварят Роси. Той зае петата позиция, а пред него до края на първата обиколка Лоренсо успя да изпревари Маркес и да излезе начело, но за кратко. С четири позиции по-назад напредна и най-добрият новак на пистата Йоан Зарко.

Във втората обиколка Доктора успя с една маневра да изпревари Маркес и Довициозо и зае второто място зад Лоренсо, като разликата между двамата бе в рамките на секунда. Зарко също успя да изпревари Маркес и излезе на четвъртата позиция, когато пилотът на Honda усети дискомфорт с машината си и стана първият, който влезе в бокса за смяна на мотоциклетите. Испанецът се върна в състезанието 20-и, но с новите гуми само за две обиколки успя да напредне със седем места. По-късно по-голямата част от пилотите също влязоха в питлейна, което донесе още бонус места за Марк.

Роси бе един от последните, които направиха смяната. Той излезе от пистата като лидер, върна се на 13-ата позиция, следван от Довициозо, а Маркес вече бе оглавил колоната.

Алейш Еспергаро с Aprilia излезе на втората позиция и изглеждаше, че има потенциала да се качи на подиума, но бе наказан с три места, а впоследствие изгуби и още няколко. Наказанието дойде след инцидент в бокса, където пилотът закачи машината на Андреа Яноне и състезателят на Suzuki падна и загуби допълнително време.

При 15 оставащи обиколки от общо 22 преднината на Маркес вече бе 19 секунди и единственият вариант той да не стане победител бе евентуално падане. Междувременно Лоренсо пък заемаше 19-ата позиция, като преди да смени мотоциклета си се справяше в пъти по-добре. До финала той така и не напомни за перфектното си начало и за пореден път от началото на сезона финишира много по-назад, отколкото бе стартирал.

Педроса успя да напредне и зае втората позиция при преполовяването на състезателната дистанция, Роси се мъчеше да влезе в топ 10, а Винялес с доста сили изпревари Карел Ейбрахам и се изкачи седми, а секунди по-късно осъществи и чудесна маневра от външната страна на пистата и изпревари Скот Рединг със сателитен мотор на Ducati.

Осем обиколки преди карирания флаг Роси напредна до седма позиция, а Винялес се изтреля на третата, оставяйки зад себе си Кал Кръчлоу и Данило Петручи. Италианецът бе по-лесното препятствие за Доктора и той го изпревари скоро, но Кръчлоу упорито пазеше четвъртото място до последната обиколка, когато не издържа на напрежението и атаките от страна на Доктора. Довициозо също даде най-доброто от себе си в непредвидимото състезание и финишира шести, като остава в топ 4 в генералното класиране.

Лорис Бас и Алваро Баутиста със сателитни машини на Ducati паднаха в последните етапи на състезанието.

В генералното класиране Маркес затвърди преднината си, но разликата в топ 5 продължава да не е особено сериозна. Маркес е с актив от 154 точки, следван от Винялес със 140 т., Довициозо със 133 т., Роси със 132 т. и Педроса със 123 т. Последният влезе и в клуба на пилотите със 150 или повече подиума през кариерата си, като пред него са само Джакомо Агостини със 159 и Валентино Роси с извънземните 225 подиума.