ПСЖ стартира с три точки пред погледа на Неймар

Отборът на Пари Сен Жермен започна сезон 2017/18 със спокойна победа над новака в Лига 1 Амиен. В първия кръг на новия шампионат на Франция парижани не срещнаха особени проблеми със съперника и спечелиха с 2:0. Попаденията бяха дело на Единсон Кавани и Хавиер Пасторе. На трибуните на “Парк де Пренс” бе новото попълнение на тима и рекорден трансфер в историята на футбола Неймар. Бразилецът бе представен официално пред феновете, но не взе участие в мача, тъй като все още не е картотекиран.

Гостите започнаха с формация с петима защитници, което в началото на мача затрудни домакините и те не намираха празни пространства в половината на съперника. Все пак в 42-ата минута Единсон Кавани бе оставен непокрит след едно центриране на Дани Алвес и уругваецът не се нуждаеше от повече, за да открие.

След почивката Амиен тръгна по-смело напред, което даде възможност за повече свобода на играчите на ПСЖ в атака. Така последваха няколко опасности пред вратаря Режис Гюртне, но стражът се справи с удари на Кавани и Анхел Ди Мария. Все пак в 82-ата минута бе безпомощен, когато при една атака авторът на първия гол намери Пасторе на празна врата и аржентинецът нямаше как да сбърка. До края на мача Кавани можеше да направи 3:0, но след като остана сам срещу вратаря не успя да вкара.

По този начин ПСЖ започна успешно новата си кампания в Лига 1. Парижани ще се опитат да си върнат титлата, след като през миналия сезон Монако съумя да ги изпревари в крайното класиране.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - АМИЕН 2:0