Продължения пратиха Живко Миланов и компания в плейофа на ШЛ

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) се класира за плейофа на Шампионската лига. Кипърският шампион надигра 4:0 след продължения Виторул (Констанца). В редовното време домакините отбелязаха само 1 попадение във вратата на съперника и така елиминираха изоставането си от първия мач, който бе загубен с 0:1 в Румъния. В продълженията обаче играчите на АПОЕЛ бяха безпощадни и разпердушиниха Виторул с три бързи гола. Цял мач за домакините изигра българският защитник Живко Миланов.

АПОЕЛ поведе в резултата в 54-ата минута, когато след центриране от корнер Карлао с глава насочи топката неспасяемо във вратата на съперника.

Виторул обаче удържа този резултат до края на редовното време и така се стигна до продължения. Това обаче не бе от голяма полза за румънците, като в 93-ата минута след разбъркване в пеналта Меркс бе най-съобразителен и насочи топката във вратата за 2:0. Само минута по-късно Игор де Камарго получи чудесно центриране отляво и с глава вкара за 3:0. Крайното 4:0 бе оформено в 105-ата минута, след като удар на Де Камарго бе отразен, но Ефрем довкара отблизо и окончателно уби надеждите на румънците.