Безкрайна обич и много сълзи! Буфон се сбогува с Ювентус (видео)

След 17 години в Ювентус капитанът Джанлуиджи Буфон си взе сбогом, изигравайки последния си мач за клуба. Вратарят направи това в домакинството срещу Верона от финалния кръг на Серия “А”, спечелено с 2:1. Джиджи беше титуляр и остана на терена до 62-ата минута. Цялото внимание - още от часовете преди първия сигнал до след края на двубоя - беше насочено към 40-годишния италианец. Именитият страж си тръгва, но все още не е обявил дали ще продължи да играе, или пък ще се откаже.

Срещата в Торино беше последна с екипа на Юве и за Стефан Лихтщайнер, чийто контракт изтича. В края на двубоя швейцарецът получи шанс да вкара от дузпа, но пропусна.

Даниеле Ругани вкара за 1:0 в 49-ата минута, Миралем Пянич удвои три по-късно, а в 76-ата Алесио Черчи намали на 1:2.
Ювентус - Верона - последен мач на Буфон@@@
При смяната си Джиджи извади от чорапите си капитанска лента и я връчи на Клаудио Маркизио. След това всички играчи и треньори на Юве станаха прави и направиха шпалир на легендата. Той се здрависа и се прегърна с всекиго от тях, след което седна на скамейката, затвори очи и въздъхна. Малко след това той се прибра в тунела, след което се завърна и се отправи към запалянковците, където започна да ги поздравява, докато мачът си течеше.

На левия бек на Юве действаше Алекс Сандро, който също е сред потенциалните напускащи, а сред резервите остана Квадво Асамоа, който пък е пред трансфер в Интер. На пейката в началото бяха още Джорджо Киелини, Сами Кедира, Гонсало Игуани, Медия Бенатия и др.

Буфон излезе първи да загравя и веднага вдигна на крака всички привърженици на стадиона. Той дори се доближи до ултрасите зад едната врата, където му подариха специален плакет в знак на признателност. Така той се разплака още далеч преди първия съдийски сигнал.

“Бианконерите” празнуват седмата си поредна титла и четвърти последователен дубъл. Играчите на Масимилиано Алегри бяха облечени с екипа за следващия сезон.

Домакините обаче не успяха да поставят нов рекорд по брой срещи със “сухи мрежи” в рамките на един сезон в италианския шампионат - 23.

В същото време Верона вече изпадна и не играеше за нищо.

Юве започна мача с настроение, но и с липса на концентрация, което беше причината за липса на чисти положения в сравнително дълъг период, имайки предвид класата на съперника. Дори тифозите повече се зарадваха на едно спасяване на Буфон около 15-ата минута.

В 32-ата минута вратарят на гостите се намеси на два пъти, за да извади опасни изстрели на Дъглас Коща и Марио Манджукич.

В 40-ата Пауло Дибала заслужи аплодисменти с майсторско копване, след което кълбото се отби в напречната греда.

В 44-ата минута Манджукич направи голям пропуск от няколко метра.

И докато първото полувреме не донесе очакваните голове в мрежата на Верона, то в началото на второто те вече бяха факт. В 49-ата Ругани вкара за 1:0 на празна врата, а в 52-ата Пянич удвои от пряк-свободен удар.

После дойде 62-ата минута, в която Буфон беше заменен и това се превърна в най-емоционалния момент за деня на "Алианц Стейдиъм".

Домакините видимо вече бяха разсеяни и в 76-ата позволиха на Верона да върне единия гол чрез Черчи.

В 85-ата съдиите използваха ВАР, за да отсъдят спорен наказателен удар за Юве. Лихтщайнер обаче го пропусна.

Малко след това и той напусна, без на негово място да влиза нов футболист, като целта беше да получи овации.