Черно море надигра Локомотив, но развръзката остана за реванша (снимки)

Отборът на Черно море надигра Локомотив (Пловдив) с 2:1 на стадион "Тича" в първи мач от битката за седмото място, което дава шанс за участие в Лига Европа при успех след това над третия от първата шестица, като това може да е Левски или Берое. Двете попадения за домакините бяха дело на Атанас Зехиров (62) и Мехди Фенуш (64). За гостите точен бе Филип Михалевич в 84-ата минута.

И от двата лагера са доста амбицирани да продължат напред и това си пролича в днешния двубой. Варненци влязоха в двубоя в серия от четири домакински победи. В Локо пък успяха да изпълнят заканата си да отбележат поне един гол в гостуването си във Варна.

Срещата започна по-силно за домакините, които отправиха първи изстрел към противниковата врата чрез Георги Божилов, който мина близо покрай десния страничен стълб на Милина. Футболистите на Илиан Илиев съсредоточиха играта си в средата на терена, като действията им бяха спирани от "смърфовете" с нарушения. В 13-ата минута Георги Василев опита атрактивно изпълнение на задна ножица в наказателното поле на Локомотив, но ударът му не намери очертанията на вратата. Пет минути по-късно Георги Божилов получи топката в близост до дъгата, завъртя се и опита добър изстрел с левия крак, който излезе в аут.

Гостите отговориха с добра солова акция на Симеон Райков, който се освободи от опеката на двама бранители и отправи удар извън границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче бе париран от стража на домакините Благой Макенджиев. В 29-ата минута Даниел Димов засече добро центриране на Георги Илиев от фаул, но изстрелът на защитника с глава бе спасен от Антони Милина. В 38-ата минута Георги Илиев бе близо до това да изведе своите съотборници напред в резултата, но ударът му премина покрай страничния стълб на Милина. До края на първата част домакините бяха видимо по-активният тим, търсещ попадение, но до такова така и не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

И през второто полувреме футболистите на Черно море започнаха доста по-силно от своя противник. В 48-ата минута Атанас Зехиров бе оставен непокрит в близост до наказателното поле и опита добър плътен удар, който мина близо до левия страничен стълб на вратата зад Милина. Прекрасен фалцов изстрел на Георги Илиев в 53-ата минута бе близо до това да даде преднина на домакините, но шансът отново не бе на страната на "моряците". В 59-ата минута Мехди Фенуш сътвори страхотен пропуск на метри от голлинията след карамбол, който предостави топката на крака на алжиреца. Нападателят на Черно море бе напълно сам пред опразнената врата, но прати топката високо над напречния стълб.

В 62-ата минута Атанас Зехиров изведе своите съотборници напред в резултата с гол-шедьовър. Атакуващият футболист на "моряците" навлезе към наказателното поле на гостите и с външен фалц, отправен към далечния ъгъл, прехвърли стража на "смърфовете". Отборът на Черно море нанесе своя втори удар само две минути по-късно след груба грешка в защита на Стивън Езе, който подари топката на Фенуш. Последният спечели няколко метра с дрибъл и с прецизен удар по земята не остави шансове на Милина.

Последваха спокойни минути след вихрените атаки на "моряците". В 82-ата минута Даниел Димов имаше възможността да направи резултата класически, но изстрелът му с глава не бе насочен по най-добрия начин и излезе в аут. Противно на случващото се на терена, Локомотив стигна до попадение в 84-ата минута чрез Филим Михалевич, който засече добро центриране от левия фланг на Абделхаким Буна. Окрилени от попадението, пловдивчани тръгнаха смело на пред в търсене на изравнително попадение. В последната минута на редовното време Георги Илиев обстрелва вратата на гостите от фаул, но Милина бе на висота.

В добавеното време Анте Аралица получи директен червен картон, след като удари футболист на домакините без топка. Така Черно море постигна важна победа в първия двубой между двата тима преди реванша на "Лаута" в събота.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:1