Галатея Герова спечели многобоя за Купата на СОК "Камчия"

Галатея Герова от клуб Левски Илиана спечели многобоя в международното класиране при жените категория А на международния турнир по художествена гимнастика за Купата на СОК "Камчия". Надпреварата се организира от черноморския комплекс заедно със спортните клубове "Левски Илиана" и "Левски плюс". Герова събра сбор от 30.700 точки, а освен това е първа на лента и на уред по избор. Втора се класира Елисавета Колкер (Черноморец, Украйна), а трета е Кристи Попова (Левски Илиана). В републиканското класиране при жените шампионка в многобоя и първа на лента е Стоянела Асенова (Черноморец, Бургас).

Втора завърши Тихомира Бонева (Левски Илиана), което е шампионка на уред по избор, а бронзовото отличие в многобоя завоюва Кристияна Чалмас (Левски плюс). При девойките младша възраст многобой международно класиране победителка е Никол Атанасова (Левски Илиана), следвана от Кристен Стоилова (Левски Илиана) и Екатерина Шапочкина (Черноморец, Украйна). В републиканското класиране при девойки старша възраст многобой призовата тройка е Валентина Николова (Черноморец, Бургас), Натали Гигова (Левски Илиана) и Стефания Антонова (Левски Илиана). В турнира участваха около 120 гимнастички.