Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Гол в добавеното време остави мечтите на УБА живи (видео)

Уест Бромич продължава да има шансове за спасение, след като постигна драматична победа с 1:0 над Тотнъм у дома. Джейк Ливърмор се разписа в 92-рата минута, като по този начин уникалната серия на "дроздовете" продължи. В последните четири кръга, тимът, който дълго време бе на последно място в класирането, победи Манчестър Юнайтед, Нюкасъл и Тотнъм и завърши наравно с Ливърпул. За да останат шансовете на Уест Бромич, Саутхамптън не трябва тази вечер да побеждава Евертън като гост.

Временният мениджър на УБА Дарън Муур заложи на същия състав, който преди седмица победи Нюкасъл с 1:0. Маурисио Почетино пък бе направил четири промени. Тоби Алдервейрелд, Дани Роуз, Виктор Уаняма и Ерик Ламела започнаха за сметка на Бен Дейвис, Ерик Дайър, Муса Дембеле и Сон Хюн-Мин. "Шпорите" излязоха във формация с трима бранители.

Гостите създадоха две чисти голови положения преди почивката, но добри намеси на Бен Фостър съхраниха нулевото равенство. Първо, в 23-ата минута, стражът на УБА спаси опасен удар на Уаняма в ъгъла. Шест минути след това Трипиър изведе Кейн зад отбраната на "дроздовете", но Фостър отново изби.

Четири минути преди края на първата част домакините имаха златна възможност. Джеймс Родригес получи от дясно и стреля от малък ъгъл. Топката прехвърли Лорис, но Алдервейрелд изчисти пред голлинията. Последваха два корнера пред вратата на Тотнъм, при втория от които Хегази засече с глава, но топката премина встрани.

В самото начало на второто полувреме Уест Бромич пропусна нова страхотна възможност. Филипс центрира по земя отдясно, Санчес се подхлъзна и остави топката да стигне до Рондон, който обаче не успя да нанесе удар от много изгодна позиция.

В 54-ата минута Тотнъм организира добра атака, но Ламела не успя да овладее добре подаването на Али и Фостър улови.

В 62-рата минута Ериксен изпълни опасно пряк свободен удар, но Фостър отново внимаваше и изби в корнер.

1/4 час пред края Хари Кейн за малко не си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти с крак топката пред собствената си врата. Лорис обаче показа рефлекс и успя да спаси голмайстора на Тотнъм от много конфузна ситуация.

В края гостите поискаха дузпа след падане на Дани Роуз, но сигнал не последва. Криховяк пък стреля над вратата при разбъркване след корнер. В 92-рата минута нов ъглов удар пред вратата на Лорис доведе до страхотно меле пред голлинията, като в крайна сметка Дани Роуз и Ливърмор заедно пратиха топката във вратата. Първоначално попадението бе записано като автогол, а след това бе присъдено на халфа на "дроздовете".

Уест Бромич вече е на предпоследно място с актив от 31 точки - една по-малко от Саутхамптън и две зад Суонзи. Тотнъм остава четвърти със 71 пункта.