Медиите в Италия скочиха на главния съдия на Интер - Ювентус (видео)

Снощи станахме свидетели на истинско шоу с марката “Серия А”. Отборите на Интер и Ювентус ни поднесоха истинско зрелище, съпътствано от два пълни обрата, червен картон, 5 гола и редица положения. Въпреки че в 18-ата минута “нерадзурите” останаха с човек по-малко след изгонването на Матиас Весино, грандът от Милано показа своята "лудост" и бе на крачка от това да спре Юве за титлата. Все пак шампионът на Италия успя да победи Интер на "Джузепе Меаца" с 3:2, благодарение на два късни гола в рамките на две минути.

Медиите в Италия обаче са на мнение, че двубоят е бил развален от действията на арбитъра Даниеле Орсато, който е допуснал няколко грешки, с които е повлиял на крайния резултат. В днешния си брой изданието Gazzetta dello Sport направи пълен анализ на решенията на главния съдия, според които първият гол на Дъглас Коща е зачетен правилно. При попадението на бразилеца на първо гледане останаха впечатления, че Блес Матюиди е в положение на засада, но това не е така и голът на Коща е напълно редовен.

В 18-ата минута уругвайският национал Матиас Весино бе изгонен с директен червен картон, след като Орсато си послужи с видеоповторение, за да преразгледа ситуацията. Първоначално арбитърът показа жълт картон на полузащитника за грубо нарушение в краката на Марио Манджукич, но след сигнал от помощника Паоло Валери Орсато изгледа повторение на единоборството и промени решението си, показвайки червен картон на Весино. Оттук нататък решенията на главния съдия изглеждат повече от нелогични, твърди Gazzetta dello Sport.

Най-груба е грешката на Орсато при нарушението на Миралем Пянич срещу Рафиня. Босненският полузащитник, който вече бе санкциониран с жълт картон, изрита футболиста на Интер в гърдите, но се размина само с устно предупреждение. Вместо да изгони Пянич, Орсато показва жълт картон на Данило Д'Амброзио за оспорване на съдийско решение. До края на двубоя Даниеле Орсато не отсъжда явни нарушения както за Интер, така и за Юве, завършва италианското издание.