Рома се съвзе от загубата на "Анфийлд" с бой над Киево

Отборът на Рома постигна изключително важна победа с 4:1 в домакинството си на Киево в среща от 35-ия кръг на Серия "А". С този си успех "вълците" заемят трето място във временното класиране и очакват грешна стъпка от страна на Лацио и Интер.

Противно на очакванията, гостите от Верона започнаха двубоя по-силно и още в 6-ата минута Лукас Кастро разтресе напречния стълб на вратата зад Алисон. “Вълците” не оставиха опонента си да наложи натиск и само 3 минути по-късно Патрик Шик изведе своя отбор напред в резултата, преодолявайки Стефано Сорентино с хубав изстрел. Чехът се възползва по блестящ начин от добро центриране на Раджа Наинголан отляво. В 11-ата минута Федерико Фацио уцели страничния стълб на вратата на Киево след изстрел с глава.

В следващите минути и двата отбора заиграха предпазливо, изчаквайки грешка на противника. В 28-ата минута Стефан Ел Шаарауи навлезе добре в наказателното поле на Киево и стреля силно с десния крак. Ударът на италианския национал обаче се отби в десния страничен стълб на вратата зад Сорентино. 5 минути преди края на първата част Един Джеко удвои преднианта на своя тима, засичайки прекрасно центриране на Александър Коларов отляво. Второто полувреме започна с надмощие за римляните, които продължиха да осъществяват атаките си предимно по левия фланг. На няколко пъти центриранията на “вълците” бяха пресичани от стража Стефано Сорентино току пред главата на Един Джеко.

В 56-ата минута Мануел Пучарели подаде на Роберто Инглесе, който се завъртя и навлезе остро в наказателното поле на Алисон. Жуан Жесус събори футболиста на гостите и главният съдия Джампаоло Калварезе не пропусна да отсъди 11-метров наказателен удар, придружен с директен червен картон за бразилския защитник. Зад точката за изпълнение на дузпа застана потърпевшият Инглезе, който стреля силно, но Алисон парира удара и запази преднината от два гола за “вълците”.

Този пропуск разстрои още повече играта на гостите. Въпреки че футболистите на Киево имаха числено предимство спрямо своя опонент, играчите на Еузебио Ди Франческо достигнаха до трето попадение в 65-ата минута. Стефан Ел Шаарауи получи топката вляво, навлезе с дрибъл в наказателното поле, елиминира Алесандро Гамберини и с хубав изстрел реализира във вратата на Сорентино. Рома нанесе четвъртия си удар по съперника в 67-ата минута, когато Джеко матира вратаря на гостите със силен удар с левия крак. Следващите минути не предложиха нищо по-сериозно пред една от две врати. В самия край на двубоя Роберто Инглезе реализира почетно попадение за своя тим, засичайки центриране от ъглов удар на Валтер Бирса. Така Рома постигна поредна важна победа в битката си третото място в шампионата.

РОМА - КИЕВО 4:1