Дортмунд се успокои и показа какво може (видео)

След като президентът на Борусия (Дортмунд) обяви, че клубът вече не иска да бъде считан за съперник на Байерн (Мюнхен) за титлата, футболистите се отпуснаха и изиграха един от най-силните си мачове през сезона. “Жълто-черните” разбиха с 4:0 прекия си конкурент за място в Шампионската лига Байер (Леверкузен) и три кръга преди края се радват на 5 точки преднина пред петия Хофенхайм.

Великолепен двубой записа Марко Ройс, който първо пропусна дузпа, но после вкара два от головете и дори удари една греда. Така той даде заявка за място в Бундестима на Мондиала през идното лято. Отличен беше и младокът Джейдън Санчо, който заби първото си попадение за Борусия в първенството, а освен това асистира за други две.

Футболистите на Дортмунд бяха мотивирани допълнително от острото отношение на запалянковците към тях преди началото на срещата. По трибуните бяха издигнати множество плакати с текстове с назидателен тон и това явно свърши работа, защото на терена имаше само един отбор.

Вестфалци влязоха в срещата след две тежки загуби при последните си визити - 0:6 от Байерн и 0:2 от Шалке 04 в дербито. Отнесе го капитанът Марсел Шмелцер, който беше изваден от групата заради слаба форма.

Настроението по трибуните се завърна бързо, защото още от началото Ройс, Марио Гьотце и техните съотборници бяха пълни господари на терена. Така в 13-ата Санчо вкара за 1:0, а веднага след това Кристиан Пулишич пропусна чисто положение.

В 35-ата Ройс реализира, но реферите не признаха гола заради засада на Максимилиан Филип преди това.

Две минути по-късно Пулишич спечели наказателен удар, но от бялата точка Ройс загуби спора с вратаря Рамазан Йозджан.

Гредата на №11 дойде в 51-ата минута и феновете на домакините вече нямаха търпение всичко да бъде решено. Това се случи само пет минути по-късно, когато Ройс вече нямаше как да сбърка - 2:0.

В 64-ата Санчо впечатли с майсторско повеждане от въздуха и пас към Филип за 3:0, а в 79-ата Ройс заби четвъртия гол.

Леверкузен изпраща тежка седмица, след като преди дни отнесе шест гола от Байерн в полуфинала за Купата на Германия. “Аспирините” все пак са четвърти с 2 точки предина пред Хофе.