Шедьовър продължи черната серия на Еспаньол (видео)

Отборът на Хетафе надигра с 1:0 Еспаньол в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. Дамиан Суарес вкара превъзходен гол в 53-ата минута, пращайки топката там, където се събират страничната и горната греда. Ударът беше много мощен и дойде от 30 метра. "Папагалчетата" са едва 16-и, след като имат само една точка от последните си четири мача.

Мадридският тим търсеше по-усърдно откриването на резултата, но опитите на домакините не бяха достатъчни преди почивката. В 16-ата минута Пау Лопес се справи с добър от въздуха на Файсал Фажир. В 31-ата съдията не зачете гол на “сините” заради нарушение в атака. Усилията на Хета донесоха гол в 54-ата минута. Дамиан Суарес реализира брилянтно попадение, пращайки топката около сглобката. Защитникът изпрати бомба от 30 метра, която нямаше кой да отрази. В 62-ата домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Матийо Фламини. Най-чистият шанс за гостите от Барселона се появи в 88-ата минута, когато Лео Баптищао не уцели вратата при удар с глава.