Лион громи, диша във врата на Монако

Отборът на Лион постигна убедителна победа с 5:2 като гост на Дижон в двубой от 34-ия кръг на Лига 1 и се приближи само на точка от втория Монако, който е с мач по-малко. След шестата си поредна победа в шампионата Лион има 69, но “монегаските” могат да възстановят аванса си при успех като гост над Гинган в неделя.

Двубоят започна отлично за Лион, след като Мемфис Депай откри още в четвъртата минута. Домакините видяха лъч надежда, след като Наим Слити изравни в 26-ата минута, а резултатът се запази до почивката.

След почивката Валентен Розие си вкара автогол в 50-ата минута, а Набил Фекир увеличи аванса на гостите три минути по-късно. Отново Наим Слити намали на 2:3 и върна надеждите в 55-ата минута.

Всичко за Дижон свърши в минутите между 77-ата и 82-ата, когато Бертранд Траоре и Гнали Корне направиха резултата разгромен. Любопитното е, че Дижон стана поредния домакин след Троа, Сент Етиен, Ница и Метц, който отнася пет звучни шамара от Лион у дома. Домакините могат да се смятат за ощетени, тъй като при 2:3 не им бяха отсъдени две дузпи.