Аякс си върна самочувствието с разгром (видео)

Преди няколко дни Аякс допусна тежка загуба от завоювалия титлата ПСВ Айндховен, но грандът от Амстердам има за цел да задържи второто място в Ередивизие и е близо до това да я постигне. Снощи футболистите на Ерик тен Хаг разбиха с 4:1 ВВВ Венло, който е сред отборите в най-слаба форма в елита. Два гола вкара Давид Нерес, а точни за Аякс бяха още Клаас-Ян Хунтелаар и Хаким Зиеш.

Ласе Шьоне пропусна дузпа в началото, а гостите изненадващо поведоха в 43-ата минута с попадение на Ралф Зойнтенс, но в самия край на полувремето два бързи гола на Нерес обърнаха нещата в полза на Аякс. В 59-ата минута ветеранът Хунтелаар направи 3:1, а Зиеш сложи точка на спора с красив гол в 79-ата минута.

В друг мач от 32-ия кръг Утрехт и Грьонинген завършиха 1:1.

Аякс има аванс от 5 точки пред третия АЗ Алкмаар, а миналогодишният шампион Фейенорд е 4-и, но с цели 13 точки по-малко от "червено-белите".