ПСВ марширува към титлата (видео)

ПСВ Айндховен няма никакво намерение да намалява оборотите в похода си към титлата в Холандия. Отборът на Филип Коку разгроми с 5:1 гостуващия НАК Бреда и дръпна с 10 точки пред втория Аякс.

Марко ван Хинкел откри резултата от дузпа в 37-ата минута, Умар Садик си вкара автогол за 2:0 в 59-ата, но малко след това реализира и в правилната врата. В последния четвърт час "филипсите" довършиха съперника си с попадения на Люк де Йонг и Гастон Перейро, а Карол Метс от гостите също си заби автогол.

АЗ Алкмаар очаквано спечели гостуването си на Ден Хааг и вече е само на точка от Аякс преди гостуването на гранда от Амстердам на Грьонинген.

В другите мачове вчера Витес загуби у дома от Рода с 0:3, Цволе се наложи с 2:0 над Спарта (Ротердам), а Вилем II спечели с 3:2 срещу Утрехт.