Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Университатя направи голям скок към финала за Купата на Румъния

Отборът на Университатя (Крайова) записа голяма победа с 5:1 в първия 1/2-финал срещу Ботошани от турнира за Купата на Румъния. По този начин тимът на Девис Мангиа направи голяма крачка към класиране за финала. Българите Христо Златински и Радослав Димитров започнаха сред титулярите в този мач, като първият остана пълни 90 минути, а вторият бе заменен от Бричеаг в 88-ата минута.

Големият герой за домакините тази вечер бе Александру Балуца, който наниза хеттрик във вратата на Ботошани с попадения в 12-ата, 30-ата и 83-ата минута. Двугите два гола бяха на сметката на Густаво от дузпа в 45-ата минута и на Александру Митрица в 65-ата минута.

Единственото попадение за гостите бе дело на Флорин Асинте в 35-ата минута.

Така Университатя е много близо до класиране на финала, като само грандиозна издънка в реванша на 9 май може да обърка сметките на отбора от Крайова.