Златински на полуфинал, Динамо (Б) пропуска евротурнирите (видео)

Бившият национал Христо Златински беше титуляр за Университатя (Крайова) при победата с 1:0 над Динамо (Букурещ) в дербито от четвъртфиналите за Купата на Румъния. Българският халф получи жълт картон, а единствения гол в мача вкара Николае Банку в 56-ата минута. По този начин Университатя се присъедини към вече класиралите се за полуфиналите Газ Метан и АФК Херманщад, който сензационно елиминира гранда Стяуа след успех с 3:0. Последният четвъртфинал между Ботошани и Политехника (Яш) ще се играе на 13 март.

През целия мач Университатя беше по-добрият отбор и само великолепните намеси на вратаря на Динамо Хайме Пенедо запазиха нулевото равенство до почивката. В началото на втората част обаче Банку беше изведен с дълъг пас и от малък ъгъл донесе победата на домакините.
NEBUNIE in vestiar dupa ce i-au spus "ADIO, EUROPA!" lui Dinamo! Cum au petrecut oltenii pe www.sport.ro

В радостта си след гола фен на Университатя събу обувката си и я хвърли на терена. След края на мача в съблекалнята на тима от Крайова веселбата стартира на фона на популярни фолк хитове.

Поражението означава, че Динамо няма да играе в евротурнирите през следващия сезон. “Червените кучета” не попаднаха в първата шестица след края на редовния сезон и ще се включат в плейофната група на борещите се да не изпаднат от елита.