Интер излезе трети след бой над Каляри (видео)

Отборът на Интер се отпуши след серия от три мача без отбелязан гол и разгроми Каляри у дома с 4:0 в двубой от 33-ия кръг на Серия А. Попаденията за “нерадзурите” отбелязапа Жоао Кансело (3), Мауро Икарди (49), Марсело Брозович (60) и Иван Перишич (90).

Двубоят се игра на практика пред една врата, като гостите от Каляри не успяха да затруднят именития си съперник, който излезе временно на трето място в класирането с две точки пред четвъртия Лацио, който обаче е с мач по-малко.

Интер започна ударно, като стигна до гол още в третата минута. Голът за домакините падна още в 3-ата минута, като негов автор стана Жоао Кансело, който се разписа директно от фаул, след като прати топката в наказателното поле на гостите, тя премина необезпокоявано през няколко играчи и влезе в мрежата зад Алесио Краньо.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините, които създадоха куп положения, като само добрите изяви на стража на гостите Алесио Краньо и гредата след удар на Карамо не позволиха резултата да стане по-изразителен. В края на полувремето защитникът  на Каляри Кастан изби топката от крака на капитана на Интер Мауро Икарди, който беше изведен пред вратата от Иван Перишич и можеше да удвои. В добавеното време Интер стигна до втори гол чрез 20-годишния Карамо, но попадението беше правилно отменено поради засада.

Началото на втората част започна подобно на първата - с гол за Интер. Топката беше насочена в наказателното поле към Карамо, който технично я пропусна към капитана Икарди и за аржентинеца не беше проблем да удвои с 25-ия си гол за сезона. В 60-ата минута се стигна до трети гол във вратата на Каляри. Марсело Брозович изпревари всички за една лошо изчистена от защитата топка, преодоля двама в наказателното поле и с техничен удар я прати в мрежата край далечната греда за 3:0.

В 83-ата минута играчите на Интер имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле след удар на Кандрева. Реферът се консултира със системата ВАР и в крайна сметка не отсъди наказателен удар след близо две минути бавене на играта.

В крайна сметка Интер стигна до четвърти гол в последната минута на редовното време, когато след заучено положение пред наказателното поле Иван Перишич се разписа с левия крак.

Интер няма отбелязан гол в последните си три мача и днес се очаква отборът на Лучано Спалети най-сетне да се отпуши. Каляри от своя страна се измъкна от зоната на изпадащите след победата с 2:1 над Удинезе през уикенда и също ще направи опит да затвърди доброто си представяне.

Интер - Каляри 4:0

1:0 - Кансело 3

2:0 - Икарди 49

3:0 - Брозович 60

4:0 - Перишич 90

Интер: Ханданович, Кансело, Скриняр, Миранда, Д’Амброзио, Галярдини (36-Валеро), Брозович, Карамо, Рафиня, Перишич, Икарди.

Каляри: Краньо, Кастан, Чепители, Пизакане, Мианг, Падоин, Чигарини, Барела, Фараго, Сау, Паволети.