Лацио и Рома продължават ръка за ръка в битката за ШЛ (видео + галерия)

Очакваният сблъсък между Лацио и Рома от 32-ия кръг на Серия "А" завърши без победител. 148-ото "Дерби дела Капитале" не беше белязано от голове, като приключи при резултат 0:0, но въпреки това не липсваха емоции на "Олимпико". Два пъти гредите спряха "джалоросите", първо след изстрел на Бруно Перес в 37-ата минута, а след това след удар с глава на Един Джеко в 90-ата минута. Бранителят на "бианкочелестите" Стефан Раду пък беше изгонен в 80-ата минута.

Точката остави двата тима ръка за ръка в битката за Шампионската лига. "Орлите" и "вълците" са с актив от 61 точки в класирането, като заемат третото и четвъртото място, които гарантират участие в групите на най-престижния клубен турнир. Интер остана пети с 60 точки, а шестият Милан е на осем точки от римските клубове..

Двата тима влязоха в различно настроение, след като "вълците" разпиляха Барселона с 3:0 и се класираха на полуфинал в Шампионската лига. "Орлите", които бяха домакини в този мач, пък пропуснаха уникален шанс да играят на полуфинал за Лига Европа, след като допуснаха три гола за шест минути срещу Ред Бул Залцбург и отпаднаха след общ резултат 5:6.

Освен това играчите на Еузебио Ди Франческо имаха два дни повече, за да се подготвят за този мач, което беше обявено за сериозно предимство от щаба на лациалите.

Лацио - Рома@@@

Треньорът на "орлите" Симоне Индзаги изненадващо остави Луис Алберто извън състава, като заложи на Фелипе Андерсон и Чиро Имобиле в предни позиции, а постройката на символичните домакини беше 3-5-1-1.

Ди Франческо заложи във втори пореден мач на схемата 3-4-2-1, която му донесе успех срещу Барселона през седмицата.

Пред почти препълнените трибуни на "Олимпико" двете агитки демонстрираха хубави хореографии.

Лацио започна по-силно, но Марко Пароло пропусна, след което Рома изравни играта и създаде най-добрата възможност преди почивката, когато Бруно Перес удари гредата в 37-ата минута. Бившият играч на Торино беше изведен от Раджа Наинголан, бразилецът стреля силно по диагонала, но топката се отби в дясната греда.

През втората част битката на терена продължи, а Имобиле пробва два пъти да отбележи поредното си попадение за сезона. Джордан Лукаку и Луис Алберто се появиха за "небесносините", като замениха Фелипе Андерсон и Сенад Лулич,  а Дженгиз Юндер смени Патрик Шик. Алесандро Флоренци влезе на мястото на контузилия се Костас Манолас.

Луис Алберто пробва удар извън целта, а в 80-ата минута Раду беше пратен под душовете заради втори жълт картон.  От сезон 1994/1995 година това бе червен картон №33 в дербито на Рим, което е абсолютен рекорд в Италия.

Рома повярва, че може да постигне втори успех през този сезон срещу градския съперник, а Стефан Ел Шаарауи влезе на терена, записвайки мач №100 за "джалоросите". Изненадващо Адам Марушич можеше да матира Рома, но Фараона изби топката от крака му в последния момент.

В 90-ата минута Джеко можеше да се превърне в герой, но първо Томас Стракоша изби неговия опасен удар с глава, а при следващото центриране деветката от Босна и Херцеговина удари горната греда с глава.

Секунди след това Джеко пробва бомбен удар от 22 метра, но топката излезе на сантиметри от гредата. Буквално в последния миг от мача Сергей Милинкович-Савич пробва удар от над 50 метра, който изненада Алисон, но не попадна в рамките на вратата. Така двата тима бяха изпратени с аплодисменти.

Първото равенството без голове от февруари 2014 година, беше общо 58-то в историята на дербито на Вечния град, където Рома има 53 победи, а Лацио 37.

През седмицата Лацио гостува на Фиорентина, докато Рома приема Дженоа на Андрей Гълъбинов в мачовете от 33-ия кръг на калчото.