Исторически разгром, куп рекорди и титла за ПСЖ (видео)

Феновете на Пари Сен Жермен изживяха незабравима вечер. Техният отбор разкъса със 7:1 Монако в дербито от 33-ия кръг на Лига 1 и вече е шампион и на теория за седми път в историята си. Шоуто на "Парк де Пренс" наистина си струваше. Съставът на Унай Емери демонстрира огромното си превъзходство над втория в класирането и пръв от всички отбори в първенствата от топ 5 в Европа мина границата от 100 отбелязани гола. Единсон Кавани пък се изравни по брой попадения с екипа на ПСЖ със Златан Ибрахимович.

Парижани бяха спечелили всеки от предишните си 16 домакински мача в Лига 1, но, колкото и странно да звучи, нямаха шампионатна победа у дома срещу Монако от 2007 година. В този период 6 срещи завършиха наравно, а два пъти монегаските си тръгнаха с трите точки.

Неотдавна ПСЖ срази Монако във финала за Купата на Лигата с 3:0, но днес Кавани и компания бяха още по-жестоки спрямо тима на Леонардо Жардим. На почивката домакините водеха с 4:1, а през втората част довършиха съперника си. Един от головете във вратата на Даниел Субашич всъщност беше автогол на Радамел Фалкао.

Джовани Ло Селсо откри резултата още в 14-ата минута след асистенция на Даниел Алвеш. Кавани направи 2:0 след красив удар с глава и изравни рекорда на Ибрахимович за голмайстор номер 1 в историята на ПСЖ в Лига 1. Двамата имат по 113 попадения за клуба в шампионата. Уругваецът е топреалиазтор на парижани във всички турнири със 165 гола.

В 20-ата минута Анхел ди Мария вкара третото попадение за домакините след асистенция на Кавани, а седем минути по-късно с втория си гол в мача Ло Селсо покачи на 4:0. До края на полувремето шампионите от Монако върнаха едно попадение. Негов автор стана Рони Лопеш в 38-ата минута, когато се възползва от пас на Алмами Туре. Десният бек на Монако Джибрил Сидибе получи контузия и беше изнесен на носилка в 34-ата минута.

ПСЖ не намали оборотите след почивката. Ди Мария се разписа след пас на Хавиер Пасторе за втори път в 58-ата минута за 5:0, а минута по-късно уцели гредата. До края на мача паднаха още две попадения. Радамел Фалкао си отбеляза автогол в 76-ата минута, а десет по-късно Юлиан Дракслер оформи крайното 7:1.

Това е най-убедителната победа за ПСЖ в съперничеството между двата отбора. За първи път Монако допусна седем гол в мач от елита от 1974 година насам.

Парижани са отбелязали 103 гола от началото на сезона в 33 мача и са допуснали едва 23.

Със спечелената седма титла в историята ПСЖ се изравни на пето място във вечната ранглиста с Лион. Двата тима имат по три торфея по-малко от лидера в тази класация Сент Етиен.

ПСЖ триумфира с титлата за пети път в последните 6 години. През миналия сезон доминацията на отбора беше прекъсната именно от Монако.

Парижани са близо до спечелването на требъл, като в турнира за Купата на Франция са на полуфинал срещу Каен, но въпреки това се очаква Емери да бъде уволнен. Според информациите, новият треньор на френския гранд ще е Томас Тухел.

Монако остана на второ място в класирането с актив от 70 точки - 4 повече от Лион и Олимпик Марсилия.