ПСЖ се спаси с автогол в последната минута (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен измъкна драматичното равенство 1:1 при гостуването си на Сент Етиен. Отборът на Унай Емери стигна до точката в последната минута благодарение на автогол на Матийо Дебюши. Преди това Реми Кабела откри за домакините в 17-ата минута, но до почивката пропусна и дузпа. През второто полувреме непростими пропуски на Единсон Кавани и компания запазиха резултата непроменен до последните секунди, когато Дебюши прати топката в собствената си врата.

Парижани играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Преснел Кимпембе получи червен картон в 41-ата минута. Гостите започнаха без част от звездите си, но пред угрозата от трета загуба през сезона, Емери пусна в игра Тиаго Силва и Кавани.
Дебюши беше в основата на гола, с който Сент Етиен поведе. Той центрира, бранителите на ПСЖ не изчистиха добре и Кабела отблизо прати топката в мрежата. Домакините продължиха да са по-активни и Алфонс Ареола трябваше да спасява изстрели на Ромен Амума и Кевин Моне-Паке.

В 29-ата минута Кимпембе фаулира в наказателното поле Амума, но Ареола отрази удара на Кабела от бялата точка."Грешникът" Кимпембе получи втори жълт картон в 41-ата минута и допълнително усложни задачата на парижани.
През второто полувреме футболистите на Сент Етиен направиха доста пропуски, а веднъж и гредата спаси ПСЖ след удар на резервата Оусама Танане. В 76-ата минута Анхел ди Мария подаде на празна врата на Кавани, но уругваецът стреля в аут и дълго се държеше за главата. Малко след края на редовните 90 минути Кавани можеше да се реваншира, но Стефан Руфие спаси удара му. Стражът на домакините обаче нямаше какво да стори малко по-късно, когато Тома Мюние центрира, а Дебюши отклони топката във вратата на Сент Етиен.

В класирането ПСЖ е убедителен лидер с актив от 84 точки, а Сент Етиен е на 9-о място с 43.