Олимпик Марсилия се смъкна четвърти в Лига 1

Олимпик Марсилия и Монпелие завършиха наравно 0:0 в среща от 32-ия кръг на Лига 1. Домакините създадоха повече положения, но неуспяха да стигнат до гол. Марсилия вече е на 4-то място с актив от 63 точки, колкото има и третият в подреждането Лион. Монпелие се изкачи на шесто място с 46 пункта.

Още в първите минути на мача Димитри Пайе направи няколко добри включвания пред противниковата врата, но до гол не се стигна. В средата на полувремето центриране на Сакай срещна ръката на играч на Монпелие в наказателното поле. Съдията обаче даде знак играта да продължи. Сансон също поиска дузпа в края на полувремето, след като бе съборен от защитник, но отново претенциите не бяха уважени.

През втората част темпото на игра спадна и головите положения липсваха. Все пак в 67-ата минута резервата Костас Митроглу пропиля отлична възможност да донесе успеха на Олимпик Марсилия.