Късни голове осигуриха успех на Марсилия (видео)

Късни голове на Лукас Окампос и Димитри Пайет донесоха успеха на Марсилия с 3:1 при гостуването на средняка във френското първенство Дижон. Така след единствената за днес среща от 31-ия кръг.

Валер Жермен откри резултата за гостите от Марсилия, след като засече чудесно центриране на Пайет в 36-ата минута. Те обаче трябваше да загубят и вратаря си Стив Манданда, тъй като опитният вратар беше заменен 8 минути след началото на второто полувреме от Йоан Пеле, тъй като получи мускулна контузия. Резервата Пеле направи няколко добри спасявания, но до 73-ата минута, когато Квон Чан-Хон от домакините изравни след пас на Осама Хадади. Но в последните минути марсилци все пак измъкнаха трите точки с голове на Окампос в 88-ата минута, наказвайки лошо изчистване на защитата на Дижон, и на Пайет от дузпа в 5-ата на добавеното време.

Странното беше, че това беше втора дузпа в добавеното време. Седрик Ямбере от домакините беше отстранен в 92-ата минута, а Дижон наказан с дузпа. Пайет пропусна, но след още три минути Жером Брисар даде още една дузпа и там вече националният състезател на Франция не сбърка.

Това беше и първа домакинска загуба на Дижон от близо шест месеца, а тимът с 38 точки е на 10-о място. Марсилия вече има 62 точки на 3-ата позиция, като изостава на 4 от 2-ия Монако и води с 5 пред Лион, който е 4-и.