Загуба за Делев и равенство за Колев в Полша

Отборът на Погон (Шчечин) със Спас Делев в състава си допусна тежка загуба с 0:3 в гостуването си на Легия (Варшава) от 30-ия кръг на полската Екстлакласа. Българският национал Спас Делев започна като титуляр за гостите, но не успя да блесне и бе заменен в 77-ата минута от Зволински.

Точни за успеха на домакините бяха Хамалайнен в 26-ата, Ниезгода в 48-ата и Шимански в 71-ата минута.

Междувременно в друг мач от кръга Сандеция (Нови Сонч) врътна нулево реми като домакин срещу Висла (Краков). Цял мач за домакините запис българският нападател Алекс Колев.

След този кръг Погон се намира на 12-ото място в таблицата с 31 точки. сандеция пък остава на дъното с 25 точки в актива си. Водач е Лех (Познан) с 55 точки.