Арсенал удари Уфа с дубъл на Горбатенко, Александров резерва

Арсенал Тула победи Уфа с 2:1 в двубой от 25-ия кръг на руската Прмиер лига. В герой за домакините се превърна Игор Горбатенко, който се отчете с дубъл. Той откри още във втората минута след атака, която започна сам.

Горбатенко подаде към Кангва отляво, след което се освободи на стрелкова позиция и след като получи топката я прати под напречната греа. В 16-ата минута гостите стигнаха до равенство слеч Дмитрий Стоицкий, който прати в мрежата на Арсенал първоначално отбитата топка.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Горбатенко отбеляза и втория си гол в мача след подаване на Кирил Комбаров.  Българинът Михаил Александров започна като резерва за Арсенал и се появи в игра четвърт час преди края.

С успеха Арсенал събра 35 точки и върви шести, докато Уфа е седми с 34.