Попето изригна с нов силен мач и поведе Рубин към победа (видео)

Българският нападател Ивелин Попов отбеляза нови два гола за Рубин и поведе казанци към обрат с 3:2 срещу гостувалия Ахмат (Грозни) в мач от 25-ия кръг на руската Премиер Лига. Попето първо бе точен за 1:1 с удар от близко разстояние в 49-ата минута, след като още в 17-ата секунда Магомед Митришев бе извел Ахмат напред с рекордно бърз за сезона в Русия гол в резултата след разбъркване пред вратата на Сослан Джанаев. В 70-ата минута Попов подложи крак и довкара топката във вратата, като първоначално попадението бе записано на името на Сердар Азмун, тъй като изглеждаше, че топката вече бе преминала голлинията. Впоследствие обаче в официалната статистика на руската Премиер Лига голът бе присъден на Попов. Азмун пък реализира другото попадение за водения от Курбан Бердиев отбор в 63-ата минута. В 86-ата минута Митришев с втория си гол в двубоя оформи крайния резултат.

Рубин е осми в класирането с 31 точки, а Ахмат е 13-и с 27 и в оставащите кръгове до края ще води сериозна битка за запазване на мястото си в елита.

За Попов, който записа 90 минути днес, това бяха попадения №3 и №4 откакто 30-годишният футболист премина в Рубин под наем от Спартак (Москва) през февруари. Попето има 4 мача за Рубин в Премиер Лигата до момента.

Снимка: rubin-kazan.ru