Маркес е първи, а Дови – последен във втората тренировка за ГП на Аржентина

Защитаващият титлата си световен шампион в MotoGP Марк Маркес оглави втората тренировка от състезателния уикенд на MotoGP в Аржентина – втори кръг за сезон 2018. Неговият основен конкурент в шампионата и лидер в генералното класиране Андреа Довициозо от тима на Ducati завърши сесията последен. Седем минути след старта на тренировката заваля дъжд, което намали значително броя на състезателите на пистата "Рикардо Тормо" за около 20 минути.

Маркес записа най-добрата обиколка за деня в края на втората тренировка – 1:39.395 мин, когато трасето вече бе започнало да изсъхва. Кал Кръчлоу със сателитна Honda бе другият пилот, чието време падна под бариерата от минута и 40 секунди. Тито Рабат бе вторият сателитен пилот, който намери място в челото с третата си позиция.

Андреа Яноне със Suzuki остана четвърти с минимална преднина спрямо съотборника на Маркес – Дани Педроса и дуото на Yamaha Маверик Винялес и Валентино Роси. Заводските пилоти на Ducati обаче проведоха незадоволителна тренировка. Хорхе Лоренсо завърши сесията на 17-а позиция, а лидерът в генералното класиране Довициозо – на 24-а – седем десети над времето на предпоследния – дебютантът Ксавие Симеон.