Адриан Лопес запази надеждите на Ла Коруня (видео)

В първи мач от 31-ия кръг на Ла Лига Депортиво Ла Коруня надви с 3:2 Малага и съхрани шансовете си да се спаси от изпадане. Драматичната победа в аутсайдерското дерби донесе Адриан Лопес в 85-ата минута. Преди това гостите от Андалусия на два пъти изравняваха, но в крайна сметка си тръгнаха с наведени глави от "Риасор" и вече само чудо може да ги остави в елита. Успехът е първи за Кларънс Зеедорф начело на Депортиво.

Единствено победата устройваше и двата отбора. Ла Коруня поведе още в 6-ата минута с попадение от дузпа на Лукас Перес. Нарушението извърши Луис Ернандес срещу бившия нападател на Арсенал, който сам реализира наказателния удар. Последваха силни минути за гостите и в края на полувремето Диего Ролан отблизо се разписа за 1:1.
През втората част вратарят на Малага Роберто имаше впечатляващи изяви. В 70-ата минута обаче Педро Москера центрира и Адриан Лопес от точката на дузпата отново изведе Ла Коруня напред в резултата. Радостта на галисийци не продължи дълго, защото отново Ролан вкара на близката греда и направи 2:2.

Малко по-късно Ролан уцели напречната греда с глава, а в 85-ата минута Адриан Лопес технично отклони топката след подаване от десния фланг и реши всичко в полза на Супер Депор.

Тимът на Зеедорф вече има 23 точки и е на 5 от спасителната зона. За Малага всичко приключи. Съставът от "Ла Росаледа" е последен с едва 17 точки.