Атлетико се задоволи с минимален успех срещу Ла Коруня

Атлетико Мадрид победи с 1:0 Депортиво Ла Коруня в домакинството си от 30-ия кръг в Примера дивисион. “Дюшекчиите” по никакъв начин не впечатлиха с представянето си в този двубой и се задоволиха с минималния успех, който дойде от леко пресилена дузпа, реализирана от Кевин Гамйеро в 34-ата минута на срещата. Това обаче бяха ценни три точки за столичани, които нямат намерение да изпускат второто място в класирането.

В началото на мача Атлетико започна по-добре и на два пъти коке обстрелва вратата на съперника, като в 10-ата минута ударът му мина встрани, а в 22-ата минута вратарят Рубен Мартинес отрази шута му.

Гостите обаче също имаха две чудесни голови възможности, пропуснати от Лукас Перес в 20-ата и 26-ата минута. В 31-ата минута и Съли Мунтари с глава стреля над вратата.

В 33-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза. Педро Москера задържа за фланелката Саул в наказателното поле, а халфът артистично се строполи на земята и съдията посочи бялата точка. Кевин Гамйеро изпълни безапелационно наказателния удан и даде преднина на своя тим.

През втората част мачът продължи да върви сравнително мудно с малко възможности пред двете врати. В 66-ата минута влезлият като смяна Диего Коща отправи нелош изстрел оп земя, но покрай вратата. В 81-ата минута пък гостите организираха интересна атака, завършила с удар на Закария Бакали към близката греда, но отново в аут.

В крайна сметка мачът приключи при този резултат и Атлетико здраво държи второто място в класирането с 67 точки и се приближи на 9 от лидера Барселона. Ла Коруня пък продължава да се движи опасно бързо в посока Сегунда Дивисион, като тимът се намира на 19-ата позиция с 20 точки и на 8 от спасителното 17-то място.