Душков и Триколорул спечелиха дербито със Залъу

Българският волейболист Павел Душков и неговият Триколорул (Плоещ) спечелиха дербито с водения от Николай Желязков Мунисипал Залъу с Добромир Димитров в състава с 3:2 (25:19, 25:17, 15:25, 23:25, 15:8) в плейофна среща между двата тима.

Центърът бе резерва, като влезе в игра в третия гейм и се разписа с 1 точка. Най-резултатен бе Богдан-Александру Олтеану с 19 точки (1 ас, 3 блокади). Никита Стуленков приключи с 15 точки (2 аса, 5 блокади). За Мунисипал Добри Димитров завърши с 6 точки (3 аса, 1 блокада). Рареш Бълеан добави 19 точки, но не бяха достатъчни за успех.

Тимът от Плоещ има в актива си общо 67 точки (23 победи, 4 загуби), като заема лидерската позиция във временното класиране. Мунисипал е четвърти с 51 точки (17 успеха, 10 поражения).

Следващият двубой за Триколорул е на 31 март (събота), срещу КСМ (Букурещ). Николай Желязков и състезателите му излизат срещу бившия тим на специалиста Аркада (Галац).