Монтана на полуфинал след драма в Добрич (видео)

Тимът на Монтана е първият полуфиналист в Суперлигата, след като надделя като гост над Добруджа 07 с 3:2 (21:25, 25:21, 25:20, 15:25, 15:13) в драматичен двубой от 1/4-финалната серия, изигран в зала "Добротица".

Домакините поведоха в първата част с 25:21 благодарение на добрата си концентрация, а с добри отигравания се отличиха Мартин Мечкаров и Теодор Йорданов, вещо водени от плеймекъра Денимир Димитров. Капитанът Маринков и опитния Нешев поемаха отговорността за трудните топки.
Последвалото леко отпускане даде предимство във втори гейм на гостите от Монтана и те успяха да се наложат с 25:21. В трети гейм Добруджа поведе категорично и на първото техническо прекъсване имаше 5 точки преднина (8:3), но опитните играчи на Монтана стопиха разликата на 2 точки. Петър Пенев замени Димитров с Енков, но това се оказа неудачен ход и гостите обърнаха резултата в своя полза, затваряйки гейма при 25:20.

Четвъртата част бе за добруджанци, като основното оръжие на домакините се оказа бокадата(общо 16 блока за мача срещу 9 за Монтана). Редуваха се мощни атаки на Нешев, Мечкаров и Маринков, хитри отигравания в центъра на Теодор Йорданов, успешни решения на Денимир Димитров и прилични попадения на Петър Христосков, а геймът бе затворен при 25:15.

В тайбрека Добруджа поведе с 8:5 при смяната на игралните полета, опита на гостите си каза думата и с две безответни атаки на Кирил Клец и 15:13.

Монтана си осигури участие на полуфинали.

Кирил Клец бе най-добър реализатор в този мач с 22 точки (7 аса).

За Добруджа най-много точки отбеляза Мартин Мечкаров 16 (2 аса, блок), младокът Теодор Йорданов добави 13 точки (2 аса,  5 блока).

Лекуващите контузии Жулиен Георгиев и Светослав Арнаудов изгледаха мача от трибуните. Денис Чавдаров бе на резервната пейка, но не влезе в игра, тъй като има лекарска забрана.

Така Добруджа завършва сезон 2017/18 на 7 място. Отборът ще тренира още една седмица, след което ще бъде пуснат в почивка.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МОНТАНА 2:3 (25:21, 21:25, 20:25, 25:15, 13:15)

ДОБРУДЖА: Денимир Димитров 8, Мартин Мечкаров 16, Димитър Маринков 12, Невен Нешев 9, Теодор Йорданов 13, Петър Христозков 12 - Христо Христов-либеро (Николай Тодоров, Христо Енков)
Старши треньор: ПЕТЪР ПЕНЕВ
МОНТАНА: Константин Абаев 3, Кирил Клец 22, Златко Кьосев 8, Алсарух Аспарухов 9, Иван Латунов 7, Себастиан Роата 2 - Добромир Иванов-либеро (Борис Наков 11, Делчо Раев 2, Мартин Пенев 9, Георги Михалев)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.