Тотнъм обърна Борнемут, но загуби Кейн (видео)

Тотнъм стигна до обрат при гостуването на Борнемут. “Шпорите” спечелиха с 4:1, въпреки че губеха след ранен гол на Станислас още в осмата минута. Деле Али изравни преди почивката, а Сон Хюн-Мин осигури победата на тима на Маурисио Почетино с два гола през второто полувреме. Серж Орие оформи крайния резултат малко преди края.

С този успех Тотнъм изпревари Ливърпул и вече е трети в класирането. Отборът обаче загуби талисмана си Хари Кейн, който напусна принудително в 34-ата минута. Английският нападател получи контузия в десния глезен, като все още не е ясно колко е сериозна травмата.

Борнемут започна отлично двубоя и в петата минута пропуснаха великолепна възможност да поведе. Защитата на гостите бе елиминирана, а Мусе и Станислас се озоваха сами срещу Лорис, но успяха да провалят ситуацията, като в крайна сметка Станислас отправи удар, който завърши в гредата. Все пак в осмата минута “черешките” поведоха, а Жуниор Станислас се реваншира, като откри резултата с четвъртия си гол от началото на сезона.

В първата половина на първото полувреме Тотнъм изглеждаше объркан, но постепенно започна да демонстрира качествата си. След половин час игра Ериксон изведе Кейн и той се разписа. Английският национал обаче бе в положение на засада и попадението не бе зачетено. Кейн бе закачен от Бегович в ситуацията, като остана на терена и се държеше за десния глезен. Малко по-късно той бе сменен от Ерик Ламела. Секунди след напускането на Кейн Тотнъм изравни. След центриране на Орие Деле Али засече топката в мрежата.

В началото на втората част двата отбора си размениха по едно положение, но постепенно “шпорите” започнаха да доминират. Сон Хюн-Мин заигра на върха на атаката и показа, че може да се справя много добре. Подаване на Али намери корееца и той изведе Тотнъм напред.

Шест минути преди края Борнемут прати топката в мрежата, но съдията вече бе свирил за нарушение на Уилсън срещу Санчес, като останаха сериозни съмнения относно правотата на решението. Сон сложи край на интригата в 87-ата минута с втория си гол в мача. Кореецът се размина с хеттрик секунди по-късно, когато Бегович се намеси отлично. В самия край на двубоя Серж Орие с глава също се разписа.