Монтана с труден старт срещу Добруджа (видео + снимки)

Волейболистите на Монтана започнаха трудно в плейофната фаза на Суперлигата на България. Монтанчани се наложиха у дома над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:20) в мач №1 от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер в зала "Младост".

Така момчетата на Даниел Пеев вече водят с 1-0 победи в плейофната серия. Втората среща между двата тима е в понеделник (12 март) от 18,00 часа в Добрич. Играе се до 2 победи от 3 мача.

Домакините от Монтана започнаха по-добре в първия гейм и още до първото техническо прекъсване имаха аванс от 4 точки - 8:4. До края на гейма те не изпуснаха инициативата и го взеха с 25:19. Втората част бе далеч по-интересна, оспорвана и изпълнена с обрати. Монтана дръпна с 8:5 до първата пауза, но гостите от Добруджа обърнаха развитието и до втората имаха преднина от 6 точки - 16:10. Домакините не се предадоха и изравниха при 24:24. Последваха две точки за Добруджа и равенство в геймовете. В третия и четвъртия гейм домакините от Монтана имаха превес, в нито един момент не изпуснаха контрола върху мача и спечелиха след 25:21 и 25:20.

Над всички за Монтана отново бе младежкият национал на Русия Кирил Клец със страхотните 29 точки. За Добруджа Димитър Маринков завърши с 16 точки.

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:20)
МОНТАНА: Златко Кьосев 9, Иван Латунов 8, Константин Абаев 6, Аспарух Аспарухов 6, Борис Наков 10, Кирил Клец 29 - Добромир Иванов-либеро (Мартин Пенев 2, Себастиан Роата 1, Делчо Раев 1, Леон Тончев, Кристиян Петров- либеро)
Старши-треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ДОБРУДЖА 07: Денимир Димитров 3, Димитър Маринков 16, Мартин Мечкаров 14, Петър Христосков 5, Борислав Тодоров, Невен Нешев 9 - Николай Тодоров-либеро (Георги Господинов 2, Христо Енков 1)
Старши-треньор: ПЕТЪР ПЕНЕВ.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Монтана)