Хебър шокира ЦСКА насред София (галерия)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) направи сериозна крачка към класиране за полуфиналите в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Атанас Петров, които са новаци в българския елит, шокираха като гости ЦСКА с 3:1 (25:21, 13:25, 25:19, 25:21) в мач №1 от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер в зала "Васил Симов" в София.
ЦСКА - Хебър@@@
Така "тигрите" от Хебър поведоха с 1-0 победи в плейофната серия помежду им. Играе се до 2 победи от 3 мача. Втората среща между двата тима е в понеделник (12 март) от 18,30 часа в Пазарджик.
В първия гейм при 13:13 на сервис за гостите застана Минчо Минчев, който направи страхотна серия, разби посрещането на домакините от ЦСКА и Хебър поведе с 5 точки - 18:13. Това бе достатъчно на играчите на Атанас Петров да вземат гейма след 25:21. Във втората част "червените" категорично надиграха съперника и изравниха геймовете след разгромно 25:13.
Гостите от Пазарджик започнаха отлично в третия гейм. Отново началният удар на Хебър затрудни армейците. След добра серия от сервис на Мартин Симеонов "тигрите" от Хебър поведоха със 7:1. Треньорът на домакините Александър Попов потърси промяна като смени разпределителите като Владимир Станков отстъпи мястото си на Стефан Стоянов, но до края домакините така и не успяха да наваксат пасива. В игра за ЦСКА се появи Тодор Костов, който замени Красимир Гайдарски. В крайна сметка Хебър спечели гейма с 25:19. Четвъртата част премина почти по идентичен начин. Гостите от Хебър дръпнаха с няколко точки в началото и не позволиха на ЦСКА да ги настигне - 25:21 и 3:1 в тяхна полза.
Най-полезен за Хебър бе за пореден път Минчо Минчев с 16 точки (2 аса и 50% ефективност в атака), а капитанът Мартин Палийски заби още 14 точки (3 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) за победата.
За "червените" влезлият като резерва Пламен Шекерджиев (1 блок, 1 ас и 60% ефективност в атака) и Яни Георгиев (2 блока, 58% ефективност в атака и 45% перфектно посрещане) реализираха 14 и 13 точки, но и това не бе достатъчно за успех.
ЦСКА - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 1:3 (21:25, 25:13, 19:25, 21:25)