Юве страда дълго на "Уембли", но не се предаде и уби мечтите на Тотнъм за три минути (видео)

Ювентус елиминира Тотнъм от Шампионската лига, след като стигна до запомнящ се обрат с 2:1 на "Уембли" и с общ резултат 4:3 се класира за 1/4-финалите. "Шпорите" доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено взеха аванс с гол на Сон Хюн-Мин (39'), а гостите повече от час не успяваха на нанесат точен удар. Въпреки това Гонсало Игуаин поведе "бианконерите" към обрат, постигнат за по-малко от три минути. Аржентинецът изравни в 64-ата, а в 67-ата асистира на Пауло Дибала за крайното 1:2. В последната минута и гредата помогна на Юве след удар с глава на Хари Кейн. Така Тотнъм стана първият английски отбор, който е елиминиран в ШЛ през този сезон.

Мениджърът на домакините Маурисио Почетино беше направил две промени в сравнение с първия двубой. Киърън Трипиър започна отдясно на отбраната вместо наказания Серж Орие. Очаквано Сон Хюн-Мин стартира за сметка на Ерик Ламела.

Андреа Бардзали бе предпочетен пред Матия Де Шилио на десния фланг на отбраната на Юве. Гонсало Игуаин, Пауло Дибала и Дъглас Коща стартираха в предни позиции. Блес Матюиди се завърна, след като пропусна първата среща, а Марио Манджукич, Федерико Бернардески и Хуан Куадрадо пропуснаха срещата заради контузии.

Двубоят започна със спорна ситуация, след като още в първата минута Бенатия изчисти с глава едно центриране в наказателното поле на гостите, но топката срещна и ръката на бранителя. Сигнал не последва.

Две минути след това Кейн изведе Сон отляво. Кореецът се справи с Бардзали и стреля силно в близкия ъгъл, но Буфон изби. Ювентус бързо влезе в темпото на домакините и в седмата минута създаде известно напрежение пред вратата на Лорис. Коща центрира, но сантиметри не достигнаха на Игуаин да засече с глава.

В 14-ата минута Ериксен изведе Кейн в наказателното поле, Киелини направи шпагат, при който топката срещна ръката му, а след това и Бенатия се намеси. Нападателят на Тотнъм поиска дузпа, но сигнал отново не последва, макар че повторенията показаха, че може би имаше основания за такава. Натискът на "шпорите" продължи и две минути след това Кейн отново получи извеждащ пас, този път от Деле Али. Нападателят преодоля Киелини, след това премина и покрай Буфон, но ъгълът стана малък и ударът му премина встрани.

В 17-ата минута Ювентус бе ощетен, след като при една контраатака на гостите Вертонген препъна в наказателното поле Дъглас Коща. Главният рефер Симон Марчиняк обаче даде сигнал играта да продължи въпреки бурните протести на играчите в жълто, които го обградиха.

Двубоят продължи да се развива на много високо темпо. В 20-ата минута Буфон трябваше за втори път да се намесва решаващо след удар с глава на Сон. Малко след това кореецът, който бе много деен в тези минути, отново нахлу в наказателното поле, но този път ударът му бе блокиран.

Кейн и Сон пропуснаха по още една добра ситуация за домакините, след като стреляха неточно, за да се стигне до 39-ата минута, когато най-добрият играч на Тотнъм до момента - Сон Хюн-Мин, даде заслужен аванс на лондончани. Деле Али получи в наказателното поле, Бенатия се хвърли на шпагат и изчисти, но топката стигна до Трипиър, който центрира ниско. Сон засече на далечната греда и въпреки че не намери много добре топката, която рикошира в опорния му крак, тя влезе във вратата на Буфон.

Тотнъм - Ювентус@@@

Юве опита да отговори веднага и организира бързо една от малкото си опасни атаки през първото полувреме в 42-рата минута, когато Коща проби по десния фланг, след което намери Пянич на границата на наказателното поле. Ударът на последния премина на сантиметри встрани.

В крайна сметка "бианконерите" не успяха да регистрират нито един точен удар през първото полувреме.

Второто полувреме започна с доста по-накъсана игра и множество нарушения.

В 63-ата минута Ювентус стигна до ситуация, която обаче създаде Санчес, който опита много лошо изчистване пред вратата на Лорис. Топката стигна до Дибала, но ударът му бе изключително неточен.

В този момент настъпи мигът на гостите. В 64-ата минута Лихтщайнер бе изведен по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където Кедира продължи много добре с глава към Игуаин, който изскочи зад отбраната и протегна крак, нанасяйки първия точен удар в актива на Юве - 1:1. Две минути и 49 секунди след това Игуаин изведе много добре Дибала, който излезе очи в очи с Лорис и го матира с класен удар - 1:2.

Тотнъм моментално наложи натиск. В 79-ата минута Сон центрира много опасно към Кейн, но е последния момент Киелини се хвърли и пресече, като за малко не прати топката в собствената си врата. В 83-ата минута нов опасен изстрел на Сон от далечна дистанция премина на сантиметри встрани от вратата на Буфон.

Минута преди края Ериксен стреля от границата на наказателното поле, но Киелини се хвърли самопожертвувателно и блокира, като топката отново срещна ръката на бранителя. Секунди след това удар на Хари Кейн с глава срещна далечната греда, след което се разходи по голлинията, но в крайна сметка не влезе във вратата на Буфон.