Радост за Айнтрахт преди гостуването в Дортмунд

Стабилното представяне в Бундеслигата и Купата на Германия вече не е единствената причина за радост в Айнтрахт (Франкфурт). Днес капитанът на “орлите” Александер Майер се завърна в игра след дълго лечение на контузия в петата и поигра четвърт час при победата с 5:3 в контрола срещу дублиращия отбор на Локомотив (Москва) - ФК Казанка.

Легендарният №14 на Франкфурт нямаше игрови минути през сезона до момента, а последната му официална среща бе 2:2 с РБ (Лайпциг) в края на миналия сезон в Бундеслигата. Майер е девети по мачове в историята на Айнтрахт, както и четвърти във вечната ранглиста на голмайсторите на клуба.

В днешната контрола Нико Ковач даде шанс за изява предимно на по-млади и по-рядко използвани от него в първенството футболисти. Головете вкараха Джетро Уилемс (22’), Марко Фабиан (24’), Дани Блум (41’), Лука Йович (62’) и Дайчи Камада (77’).

В неделя на Айнтрахт предстои важен мач в Бундеслигата - тимът на Ковач гостува на “Сигнал Идуна Парк” и ще излезе срещу Борусия (Дортмунд) в директен сблъсък за челните места в класирането. Борусия е на трета позиция, а Айнтрахт на четвърта, като и двата тима имат по 42 точки.