Айнтрахт спазва традициите

Загубата от Щутгарт миналия уикенд вече е история и Айнтрахт (Франкфурт) отново побеждава, спазвайки собствените си традиции. “Орлите” надвиха отбора на Хановер 96 с пестеливото 1:0 у дома и се настаниха на третото място в класирането на Бундеслигата с 42 точки, само с една по-малко от втория Шалке 04, но и с мач повече от четвъртия Борусия (Дортмунд) (41 точки).

Единственото попадение на “Комерцбанк Арена” дойде малко преди края на първото полувреме. Тогава десният бек на домакините Дани да Коща засече с глава центриране на Джонатан де Гузман от свободен удар и преодоля Филип Тшаунер за 1:0. Вратарят на гостите бе главно действащо лице в срещата, след като спаси още няколко чисти възможности за Айнтрахт, най-вече през второто полувреме.

Системата за видеоповторения отново влезе в употреба и днес, като 61-ата минута съдията първо отсъди дузпа за нарушение на голмайстора срещу Миико Алборноз, но след консултация отмени решението си и санкционира чилийския играч на гостите с жълт картон за симулация.

С днешните три точки играчите на Франкфурт спазиха традицията винаги да побеждават, след като са загубили в предходния кръг този сезон. Освен това футболистите на Нико Ковач продължават без загуба в случаите, в които повеждат в резултата, като това се случи за общо шестнадесети път през кампанията - дванадесет победи и четири равенства.

Айнтрахт има 42 точки след 25 кръга и е на трето място в таблицата. Хановер от своя страна е на десето място с точно десет пункта по-малко - 32. На 11 март на Франкфурт предстои директен двубой с Борусия в Дортмунд, докато 96 приема у дома Аугсбург.