ЦСКА без проблеми срещу Славия в първия 1/4-финал

Волейболният отбор на ЦСКА спечели първия мач със Славия от 1/4-финалните плейофи в НВЛ-жени. "Червените" победиха с 3:0 (25:6, 25:21, 25:21) в собствената си зала "Васил Симов" и са само на победа от класиране за полуфиналите. Срещата продължи около 70 минути и се игра пред обидно малко зрители.

Мач №2 между двата тима е в четвъртък (8 март) от 17,00 часа в зала "Панайот Пондалов". Играе се до 2 победи от 3 мача.

Волейболистките на Юлия Иванова започнаха силно в първия гейм на срещата и дадоха само 6 точки на "белите". Втората част започна точка за точка. След първото техническо прекъсване "червените" направиха две атаки в аут. Явно успокоени от първата част, домакините допуснаха Славия да поведе с 5 точки до второто задължително прекъсване - 16:11. "Белите", обаче, не успяха да се възползват от преднината си, ЦСКА изравни при 21:21, а след това дръпна с 2:0 след 25:21. В третия гейм Юлия Иванова даде шанс на всички състезателки да вземат участие в срещата, а ЦСКА спечели без особени проблеми с 3:0 след ново 25:21.

ЦСКА - СЛАВИЯ 3:0 (25:6, 25:21, 25:21)
ЦСКА: Диана Ненова, Ралина Дошкова, Соня Хараламбева, Силвия Кьосева, Ивета Станчулова, Мартина Хикова - Михаела Михайлова-либеро (Кристиана Белецова-либеро)
Старши-треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
СЛАВИЯ: Ася Динова, Натали Миланова, Ванеса Иванова, Елена Йотова, Мария Русева, Натали Станоева - Ивана Боянова-либеро
Старши-треньор: ИВАН ДИМИТРОВ.