Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Левски удари Казанлък в първата среща от плейофите

Волейболистките на Левски надиграха като домакини Казанлък с 3:0 (25:21, 25:13, 25:14) в първия мач между двата отбора, от 1/4-финалните плейофи в НВЛ-жени, който се игра в столичната зала „Сиконко“.

С това „сините“ стартираха с успех в плейофите и са само на победа от класиране за полуфиналите. Реваншът е на 8 март (четвъртък) в зала „Багира“ в Казанлък.

Домакините имаха известни трудности началото, като проблеми в посрещане и много грешки ги постави в ролята на догонващ. Гостенките взеха известна преднина и диктуваха играта. Треньорката Любка Дебърлиева предприе смени, като на полето се появиха младите състезателки Мария Петкова, Мария Йорданова и либерото Виктория Иванова. Рокадата даде резултат и левскарките заиграхапо- стабилно, с настроение и хъс, а това доведе до обрат.  Мария Петкова застана на крайната линия, а след нейна серия от сервис  и отлични отигравания в атака, „сините“ прегазиха съперничките и ги оставиха на 21 точки.

В следващите две части волейболистките на Левски напълно контролираха играта и бяха водещият тим на полето. Домакините взимаха аванс, запазваха го до край и записаха чиста победа за 70 минути игра.