Кьолн се срина за няколко секунди

Кьолн пропусна добра възможност да напусне последното място в Бундеслигата, след като започна много силно срещу Щутгарт, но в крайна сметка загуби с 2:3 на свой терен. Така девет кръга преди края “козлите” остават на 8 точки от спасението.

Край река Рейн домакините записаха едни от най-силните си първи 44 минути, в които тотално надиграха съперника, но му вкараха само един гол, дело на ветерана Клаудио Писаро още в 7-ата минута.

Феновете потриваха доволно ръце, но полувремето не беше завършило. В 45-ата защитата пред Тимо Хорн “проспа” подаване към Марио Гомес и резултатът беше изравнен. Това обаче не беше всичко за тази част, защото секунди по-късно Гомес отново шутира към вратата и стражът на Кьолн левашки позволи кълбото да премине голлинията му за втори път. Това бяха единствените два удара на Щутгарт в очертанията на рамката преди почивката.

Лошият край на полувремето смути футболистите в бяло-червено и в 57-ата минута те не сториха нищо, за да попречат на Андреас Бек да им вкара още един гол, с което Щутгарт поведе с 3:1.

Лошият късмет на домакините продължи да им пречи и до края те успяха само да намалят чрез точен удар на Милош Йоич от фал четири минути преди края.

За “швабите” това е четвърти пореден успех при новия треньор Тайфун Коркут, с което специалистът продължава да оборва всички, които разкритикуваха решението на ръководството да го назначи.