Затъването на Арсенал продължи (видео)

Арсенал записа нова загуба, като състоянието на отбора изглежда все по-плачевно. Този път играчите на Арсен Венгер отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Брайтън. Те бяха надиграни в голяма част от срещата и можеха да допуснат по-тежка загуба. Тимът на Крис Хютън започна отлично и до 26-ата минута водеше с 2:0 след попадения на Дънк и Мъри. Обамеянг направи 2:1 малко преди почивката и даде известни надежди на гостите, но те успяха да стигнат дори до точка.

“Артилеристите” вече изостават с 13 точки от четвъртия Тотнъм и шансовете им за място в Шампионската лига са нищожни.

Защитата на лондончани допусна пореден гол още в седмата минута. След ъглов удар Чех излезе, но не стигна до топката, която стигна до Дъфи, а той я свали за Люис Дънк и резултатът бе открит. Объркването в редиците на лондончани можеше да доведе и до втори гол, като при следващата атака на домакините Ескиердо развинти Чембърс и намери Грос, а неговият мощен удар бе отразен от Чех.

Последва кратък период, в който Арсенал се опита да натисне и стигна на няколко пъти до вратата на съперника. Този период обаче бързо приключи и Брайтън отново пое контрол върху случващото се на терена, а играчите на Венгер изглеждаха все по-объркани. Това доведе до още ситуации пред вратата на Чех, който също бе нестабилен.

Дъфи бе оставен непокрит след ъглов удар, но стреля над вратата. Малко по-късно Глен Мъри се възползва от поредните неориентирани действия на бранителите на съперника. Грос центрира отлично, след като Косиелни лесно загуби топката. Мъри намери топката с глава и се разписа за 2:0.

Брайтън продължи да доминира и при следващата си атака Мъри бе близо до ново попадение, но Чех успя да се справи. Като от нищото гостите се върнаха в мача две минути преди почивката. След объркване в наказателното поле н асъперника Джака подаде към Обамеянг, който техничко с пета насочи топката в мрежата.

Попадението вдъхна надежди на гостите и те можеха дори да изравнят преди края на първото полувреме. След удар на Мхитарян топката не бе изчистена, стигна до Косиелни и той нацели гредата.

След почивката “артилеристите” изглеждаха малко по-добре. Месут Йозил отправи много хубав удар, но вратарят на домакините Мат Райън се справи отлично. Германецът след това намери на прекрасна позиция Обамеянг в наказателното поле. Бившият нападател на Борусия (Дортмунд) не успя да отправи прецизен удар.

Брайтън също имаше своите шансове, като Искиердо бе оставен да пробие и да стреля опасно в 70-ата минута. Към края на двубоя Арсенал имаше голямо предимство във владеенето на топката, но без да създава реални голови ситуации. Глен Мъри пък отново прати топката в мрежата на Чех, но попадението бе отменено поради засада.

БРАЙТЪН - АРСЕНАЛ 2:1
1:0 - Дънк (7)
2:0 - Мъри (26)
2:1 - Обамеянг (43)