Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Няма Неймар, няма Кавани, няма Мбапе… няма проблеми за ПСЖ (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен направи поредната си крачка към титлата на Франция. Парижани победиха с 2:0 като гост Троа в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Наставникът на ПСЖ Унай Емери даде почивка на много от титулярите си с оглед на предстоящия мач от Шампионската лига срещу Реал Мадрид. Домакините бяха без Килиан Мбапе, Единсон Кавани, Марко Верати и Маркиньос. Голямата звезда на тима Неймар пък е тежко контузен и ще отсъства от терените няколко месеца. Въпреки големите промени в състава ПСЖ не срещна големи проблеми със съперника.

Все пак преди почивката не паднаха попадения, но веднага след подновяването на играта Анхел ди Мария откри резултата. Аржентинецът бе изведен на чиста позиция от Юлиан Дракслер и технично копна топката над вратаря Ервин Зелазни. В 77-ата минута пък младият Кристофър Нкюнкю удвои, като получи топката в наказателното поле и след като финитриа защитник удвои.

По този начин ПСЖ запазва преднината си от 14 точки на върха и официализирането на титлата изглежда само формалност. По всяка вероятност ПСЖ ще стане шампион още в началото на месец април. Троа от своя страна продължава битката за оцеляване и в момента е на 18-о място с 28 точки.